جستجو

١٧ دلیل مهم در مدیریت قدرتمند زنان

١٧ دلیل مهم در مدیریت قدرتمند زنان

جنسیت نباید عاملی تعیین کننده در امکان مدیریت توانمندانه در میان انسان ها باشد. توانایی مدیریت افراد باید بر ویژگی های فردی و شخصیتی آنها ارتباط مستقیم داشته باشد؛ این در حالی است که در اکثر موارد زنان در رقابت با همتایان مرد خود در پذیرش نقش های مدیریتی تشویق نمی شوند و این مسئله منجر به عدم توازن قدرت میان مردان و زنان می شود.

براساس گزارش های منتشر شده در وبسایت هافینگتن پست، از میان پانصد شرکت برتر در دنیا، مدیریت تنها 25 شرکت برعهده زنان است. این در حالی است که زنان نیز همانند مردان واجد شرایط سمت‌های مدیریتی هستند، بنابراین سؤال اینجاست که چرا چنین تفاوت بزرگی میان آنها وجود دارد؟

اکثر زنان به نقش تعیین کننده خود در موفقیت شغلشان آگاه نیستند، در حالی که توانمندی و پتانسیل های آنان در مجموعه های شغلی غیرقابل انکار است. در اینجا به هفده دلیل مهم در مدیریت قدرتمند زنان در کسب و کار اشاره می شوند:

١- ارزش گذاری بسیار در تعادل کار و زندگی

“زنان مدیران بسیاری قدرتمندی هستند؛ زیرا آنها به خوبی قادر به برقراری تعادل میان مهارت های مدیریتی و مهارت های شخصی می باشند. شما به آسانی می توانید برای مطرح کردن مشکلات شخصی و یا یک سؤال حساس به یک مدیر زن مراجعه کنید. آنها برای کارمندان و وضعیت روحی نفرات تیم ارزش بسیاری قائل هستند. زنان همچنین مربیان بسیار توانمندی نیز هستند و گاهی مدیران زن ارتباط تاثرگذاری با کارمندان خود برقرار می کنند و به تدریج به مربیان آنها تبدیل می شوند.

٢- حس همدردی

اکثر زنان به طور طبیعی حس همدردی داشته و برای روابط خود ارزش بالایی قائل هستند. این مسئله آنها را قادر می سازد تا درک خوبی از عوامل انگیزه بخش به کارمندان داشته باشند و از کارمندان مختلف برای عملکردشان تقدیر کنند.

٣- شنوندگانی توانمند

یکی از دلایل توانمندی زنان در مدیریت قدرت آنها در شنوندگی است؛ این توانمندی منجر می شود آنها تأمل کنند و به سرعت به آنچه که می شنوند واکنش نشان ندهند. آنها با این مهارت پس از شنیدن تمام جوانب تصمیم گیری می کنند و این مسئله منجر می شود به کارمندان و مشتریان فرصت کافی برای ابراز داده شود.

٤- روحیه مراقبت و تربیت

یکی از جنبه های مهم مدیریت و رهبری در یک تیم توانایی کمک به دیگر اعضا در راستای توسعه مهارت ها و نقاط قوت است. زنان به طور طبیعی تربیت کننده هستند و به همین دلیل همیشه به اطرافیانشان کمک می کنند تا در فعالیت های خود موفق شوند.

٥- تمرکز بر کار گروهی

زنان به طور مداوم اشتیاق، جدیت و ظرفیت بالایی برای خدمت به دیگران و گرفتن خدمت از دیگر اعضای تیم از خود نشان می دهند. زنان می توانند با تکیه بر اعضای تیم، تصمیماتی جسورانه و هوشمندانه اتخاذ کنند و به همین دلیل محیط کار در حضور یک مدیر زن جنبه اقتدارگرایی کمتری داشته و میزان همکاری شباهت به همکاری میان اعضای یک خانواده دارد. البته این ویژگی، اختلالی در جدیت در مدیریت ایجاد نمی کند.

٦- توانایی انجام چند کار همزمان

زنان به طور ذاتی توانایی انجام چند کار به صورت همزمان را دارند؛ آنها با قاطعیت و به سرعت چند وظیفه را به صورت همزمان پیش می برند. ویژگی حل مشکلات به صورت همزمان یکی ازنکات مهم در رهبری است که زنان اکثرا به خوبی از پس این وظیفه برمی آیند.

٧- انگیزه گرفتن از چالش

زنان در حل مشکلات خلاق هستند و رویارویی با موانع برای آنها انگیزه بخش است. تمایل به غلبه بر چالش ها انگیزه بسیاری به مدیران زن می دهد تا بر آن چالش فائق آیند.

٨- توانایی خیره کننده در برقراری ارتباط

برقراری ارتباطات گسترده یکی از قوی ترین ویژگی های زنان است و مدیران زن به خوبی می دانند که چطور از این توانایی بهره ببرند! آنها در ارتباطات مستقیم با کارفرمایان، همکاران، کارمندان و یا شرکا به وضوح فرآیندهای اجرایی فعالیت ها و مسئولیت ها را ابلاغ می کنند. زنان مدیر می توانند به صورت منظم و واضح در مورد مسائل گفتگو کنند.

٩- به چالش کشیدن فرضیه ها

قدرت ذاتی در رویاپردازی، به چالش کشیدن فرضیه ها و الهام بخشیدن به اعضای تیم از ویژگی های مدیران زن است. آنها می دانند که چطور ایده های بزرگ را به عمل و نتایج واقعی تبدیل کنند.

١٠- مدیریت وضعیت های بحرانی

بسیاری از زنان، به خصوص مادران، سرپرستان و مراقبینی باتجربه هستند و به خوبی می دانند که چگونه با صبر و مهربانی شرایط بحرانی را مدیریت کنند. این ویژگی زمانی اهمیت بالایی پیدا می کند که یک مدیر زن، توانایی خود در حل هرگونه بحران از بحران های مشتریان تا بحران در منابع انسانی را نشان می دهد.

١١- توانایی ایفای نقش های متعدد

تغییر نقش فرآیندی طبیعی در زندگی زنان است که به خوبی از پس آن برمی آیند. آنها اغلب شغل خود را با کارهای خانه و حتی رسیدگی به والدین سالخورده هماهنگ می کنند. زنان مهارت چرخش سریع نقش ها و تمرکز بر آنها را دارند.

 

منبع: کانال آکادمی ژنولوژی: https://t.me/JinolojiAKADEMI

ژیلا
ADMINISTRATOR
PROFILE